Bize Yazın

  Sık Sorulanlar

  Kedi Mama Kabı Yüksekliği Ne Kadar Olmalı?
  • Kedi mama kabının yüksekliği, kedinizin rahatça yemek yiyebilmesi için önemlidir. İdeal yükseklik, kedinin omuz hizasında veya biraz altında olmalıdır. Bu, kedinin başını rahatça eğmesine ve yemeğe odaklanmasına yardımcı olur. Böylece bıyıkları, mama kabına dokunmadan konforlu bir şekilde yemek yiyebilir.
  Kedi Mama ve Su Kabı Neden Ayrı Olmalı?
  • Kedi mama ve su kabının ayrı olması, kedinin sağlığını ve hijyenini korumak için önemlidir. Ayrı kaplar, kedinin suyunu mama kabına düşen yemek artıkları veya kum ile kontamine olmaktan korur. Ayrıca, kediniz su içerken yiyecek kokularından rahatsız olmaz, bu da su içme isteğini artırabilir.
  Kedinin Mama Kabı Sürekli Dolu Olmalı mı?
  • Kedinin mama kabının sürekli dolu olması, kedinin sağlığına zarar verebilecek bir uygulamadır. Kedinin sürekli erişim sağlaması, aşırı yeme eğilimine yol açabilir, obezite riskini artırabilir ve diyabet gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bilindiği gibi kedinin doğal avcı içgüdülerine sahiptir. Bu anlamda onu hareket etmesi için doğal yeteneklerini kullanmasını teşvik etmek ve sağlıklı bir kiloyu korumak için belirli öğün saatleri belirlenmelidir. 
  Mama ve Su Kabı İçin Güvenilir Seçenekler Hangileridir?
  • Kedi mama ve su kabı seçiminde tercih edebileceğimiz en iyi malzemeler çelik mama su kapları veya porselen mama su kaplarıdır.
  Mama Kaplarının Temizliği Nasıl Olmalıdır?
  • Kedinizin veya köpeğinizin yemeğini yemesi için koymuş olduğunuz mamaları bitirdiği andan sonra veya belirli gün aralıkları ile kedi mamanızın bırakmış olduğu lekeleri kabın içerisinden temizlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde mama kaplarında bakteri üreme ve kedilerimizin sağlığını tehlikeye atma ihtimali artmış olacaktır.
  Mama kabını nasıl yıkamalıyım?
  • Evcil hayvanınızın mama kabını her yemekten sonra sıcak, sabunlu suyla yıkamanız ve su kaplarını birkaç günde bir yıkamanız ne yazık ki tek başına yeterli değil. FDA (Food and Drug Administration), herhangi bir bulaşıcı hastalığın geçmesini önlemek için evcil hayvanınızın mamasına dokunmadan önce ve sonra sizin de ellerinizi sıcak su ve sabunla yıkamanızı öneriyor. Ayrıca mama kabının yüzeyini çizme riskini azaltmak için tel sünger gibi aşındırıcı şeylerden de kaçınmalısınız.
  Mama kabı temzliğinde Çamaşır suyu güvenilir mi?
  • Evcil hayvan sahipleri arasında mama kabı temizliğinde  çamaşır suyu kullanılıp kullanılmayacağı merak konusudur. Doğru bir soru ve doğru cevap ise; mama kapları sıcak ve sabunlu suyla etkili bir şekilde yıkanabilir. Bu ürünler kullanılırken dil, pati, solunum ve burun dostu ürünler seçmeye dikkat edin.

  Ofis

  Gobypet, evcil hayvanlarınız için en seçkin ürünleri sunan bir markadır.

  Sadece en kaliteli ve özel parçalardan oluşan ürün yelpazemizle, evcil dostlarınızın sağlığına ve mutluluğuna katkıda bulunuyoruz.

  Evcil hayvan tutkunları olarak, her bir evcil dostunuzun benzersiz ihtiyaçlarını anlıyor ve onların yaşamlarını daha keyifli hale getirmek için tasarlanmış ürünler sunuyoruz.

  Gobypet, evcil hayvanlarınızın sağlığına odaklanırken, aynı zamanda evinizin dekorunu tamamlayacak şık ve kullanışlı ürünler sunmaktadır.